+ سجاد جمعه 26 شهریور 1395 02:35

پروژه با عنوان: شبیه سازی خنک کاری برد الکترونیکی با استفاده از نرم افزار ANSYS Fluent

 

 

 

 

 

 

 

امروزه به علت افزایش سرعت پردازشگر کامپیوتر و افزایش overclock پردازشگر دمای تولیدی CPU به شدت افزایش پیدا کرده است و امکان خنک کردن پردازشگر فقط توسط فن امکان پذیر نمی باشد. خیلی ها اعتقاد بر این دارند که بهترین روش برای خنک کردن پردازشگر کامپیوتر در حال حاضر استفاده از خنک کنده های مایع می باشد، زیرا این روش نصب به سایر روش ها راندمان بسیار بالا تری دارد و می تواند سی پی یو را حتی در اور کلاک های بسیار بالا به راحتی و بدون اینکه مشکلی برای سی پی یو به وجود بیاید خنک نماید. خیلی از شرکت های سازنده خنک کننده مایع، بعد از عرضه این وسیله متوجه چنین مشکلی شدند که مایع این خنک کننده ها نمی توانند دمای سی پی یو را از درجه حرارت محیط کمتر نماید و در نتیجه بسیاری از کامپیوترهایی که در محیط های گرم بودند با مشکلات فراوانی مواجه شدند تا اینکه شرکت Freezone به عنوان اولین شرکت به راحتی توانست این مشکل را با اضافه کردن thermoelectric به خنک کننده های مایع حل نماید تا خنک کننده های مایع بتوانند دمای سی پی رو را حتی پائین تر از دمای محیط هم بیاورند. ترمو الکترونیک تکنیک و ابزار جدیدی نیست ولی این قابلیت را دارد که به خوبی می تواند حرارت را جذب و ان را انتقال دهد. (thermoelectric از خانواده نیمه هادی می باشد که علاوه بر قابلیت بسیار بالای جذب حرارت می تواند حرارت جذب شده را به الکتریسته تبدیل نماید). نحوه عملکرد خنک کننده شرکت Freezone به این شکل می باشد که مایع خنک کننده توسط پمپی به سمت پردازشگر کامپیوتر هدایت می شود و این مایع بعد از خنک کردن سی پی یو و گرفتن حرارت آن به سمت بلوک های ترمو الکترونیک هدایت می شود. بلوک های ترمو الکترونیک به سرعت حرارت مایع را جذب نموده و آن را خنک می نماید و همچنین حرارت جذب شده توسط ترمو الکترونیک به وسیله فن خنک می شود...

پروژه شبیه سازی خنک کاری برد الکترونیکی با استفاده از نرم افزار ANSYS Fluent، در این پروژه با تحلیل عددی فرآیند خنک کاری یک (Printed Circuit Board (PCB آشنا می شوید. همچنین این برد الکترونیکی دارای heat sink نیز می باشد. برای شبیه سازی این گونه مسائل، ابتدا انتقال حرارت با در نظر گرفتن روش هدایت و جابجایی حل می شود و سپس اثرات انتقال حرارت تشعشی به آن اضافه خواهد شد. با توجه به در نظر گرفتن عدد رینولدز و همچنین عدد رایلی، این مسئله به صورت جریان آرام حل شده است. این پروژه مشتمل بر یک فایل آموزشی با فرمت powerpoint، به زبان انگلیسی در 33 اسلاید و همچنین فایل های Data و Case و... نیز می باشد.

جهت خرید پروژه شبیه سازی خنک کاری برد الکترونیکی با استفاده از نرم افزار ANSYS Fluent، به مبلغ فقط 4000 تومان و دانلود آن بر لینک پرداخت و دانلود در پنجره زیر کلیک نمایید.

!!لطفا قبل از خرید از فرشگاه اینترنتی کتیا طراح برتر قیمت محصولات ما را با سایر فروشگاه ها و محصولات آن ها مقایسه نمایید!!

!!!تخفیف ویژه برای کاربران ویژه!!!

با خرید حداقل 20000 (بیست هزارتومان) از محصولات فروشگاه اینترنتی کتیا طراح برتر برای شما کد تخفیف ارسال خواهد شد. با داشتن این کد از این پس می توانید سایر محصولات فروشگاه را با 20% تخفیف خریداری نمایید. کافی است پس از انجام 20000 تومان خرید موفق عبارت درخواست کد تخفیف، شماره همراه و ایمیلی که موقع خرید ثبت نمودید را به ایمیل فروشگاه (catia2015.sellfile@gmail.com) ارسال نمایید. همکاران ما پس از بررسی درخواست، کد تخفیف را به ایمیل شما ارسال خواهند نمود.خرید و دانلود پروژه با عنوان: شبیه سازی خنک کاری برد الکترونیکی با استفاده از نرم افزار ANSYS Fluent